Charakterystyka produktów

Jeśli jesteś osobą ceniącą produkty naturalne o niepowtarzalnym wyglądzie, które nie wyszły spod maszyny produkującej tysiące identycznych sztuk, a zostały wykonane ręcznie, to dobrze trafiłeś/trafiłaś!

Wszystkie meble Table4U są wykonane ręcznie z naturalnego drewna. To sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Dokładamy wszelkich starań, aby wyeksponować lub zachować naturalny wygląd drewna w naszych meblach. Sęki, ubytki po sękach czy miejscowe spękania nie stanowią o wadzie produktu, ale są nieodzownym elementem mebli i nadają im wyjątkowego charakteru. 

Zastosowane w niektórych meblach elementy metalowe, również nie wyszły spod maszyny i zostały wykonane ręcznie. Drobne niedoskonałości, widoczne spawy, są ich nieodzowną częścią i stanowią o ich wyjątkowym charakterze.

1. Tolerancja wymiarów

W wyniku procesów obróbki, wyrównywania i dopasowywania drewna wymiary mogą różnić się od wartości wskazanych w ofercie w następujących granicach:

- długość i szerokość blatu: +/- 3%

- wysokość stołu: +/- 10mm

2. Naturalne cechy drewna

Cechy drewna pochodzenia naturalnego i związane z charakterystyką tego materiału takie jak: sęki, miejscowe spękania, ubytki po sękach, wybarwienia Mango w kolorach od żółtego do czerwonego, jasne plamki na Palisandrze mają kluczowy wpływ na wygląd i unikalny charakter naszych mebli. Jest to naturalna cecha produktu, a nie jego wada.

Mango Indyjskie

Mango Indyjskie  Mango Undyjskie  Mango Indyjskie  

  

Palisander Indyjski

Palisander Indyjski  Palisander Indyjski  Palisander Indyjski

3. Praca drewna

Produkty wykonywane są z litego drewna. Ten naturalny materiał wykazuje tendencję do zmian objętości i kształtu pod wpływem czynników zewnętrznych - głównie wahań wilgotności powietrza. Proces ten jest bardzo długotrwały i zależy od szeregu czynników, którym poddawane jest drewno w trakcie eksploatacji.

Drewno, z którego wykonany jest mebel było poddane odpowiednim procesom sezonowania/suszenia, które dostosowują je do użytku wewnętrznego. Jednakże zjawiskiem normalnym i całkowicie naturalnym jest niewielkie odkształcanie się blatu. Zmiana właściwości/charakterystyki produktu w związku z naturalnymi procesami zachodzącymi w drewnie jest więc zjawiskiem naturalnym i nie stanowi o wadzie dostarczonego produktu.

4. Warunki użytkowania

Pomieszczenie, w którym przechowywany/użytkowany jest produkt drewniany powinno mieć temperaturę pomiędzy 18-23 stopnie Celsjusza oraz wilgotność względną powietrza pomiędzy 40 a 65%.

Produkt drewniany nie jest przeznaczony do jego użytkowania na wolnym powietrzu, na balkonie/tarasie oraz w pomieszczeniach piwnicznych niespełniających ww. warunków temperaturowych oraz co do wilgotności powietrza.

Produkt nie powinien być użytkowany w pomieszczeniach wilgotnych lub w miejscu, w którym byłby narażony na działanie wilgoci.  Wilgoć może wypaczyć drewno, doprowadzić do jego odbarwień, zgrubień, rozmiękczeń i innych uszkodzeń produktu.

Brak zapewnienia produktowi drewnianemu odpowiednich warunków przechowywania/użytkowania może prowadzić do pęknięć, szczelinowania, zmiany płaszczyzny, odkształceń i innych wypaczeń mebla, nierówności powierzchni.

Dodatkowo, produktu nie można sytuować w bezpośredniej bliskości źródeł ciepła, takich jak piece, kominki, grzejniki i piekarniki lub źródeł otwartego ognia. W takiej sytuacji może dojść do uszkodzenia drewna, jego odbarwień, odkształceń lub innych zniszczeń.

Na powierzchniach mebla nie można ustawiać gorących, zimnych lub ciężkich przedmiotów; nadto mebel nie powinien być wystawiony na długotrwały kontakt z wodą lub innymi cieczami. Działanie sprzeczne z niniejszymi zalecaniami może spowodować uszkodzenie mebla, jego odbarwienia, odkształcenia i wypaczenia.

Mebel powinien być ustawiony na równym podłożu. Ustawienie mebla na nierównym podłożu może doprowadzić do uszkodzenia mebla, jego wypaczenia i odkształceń.

W trakcie transportu i magazynowania, mebel powinien mieć zapewnione warunki temperaturowe oraz wilgotnościowe takie same, jak dla użytkowania mebla (temperatura: 18-23 stopnie Celsjusza, wilgotność względna powietrza pomiędzy 40, a 65%).

Mechanizmy przedłużające blat stołu w przypadku stołów rozkładanych, mają ograniczoną nośność. Obciążenie statyczne, na jakie mogą być narażone przedłużenia blatu wynoszą maksymalnie 7kg. Obciążenie mebla większym ciężarem może spowodować jego uszkodzenie, w tym złamanie mechanizmów przedłużających blat stołu.

5. Zmiany barwy

Pod wpływem ekspozycji na działanie promieni słonecznych drewno może zmieniać barwę, co jest procesem naturalnym i naturalną właściwością produktów drewnianych.

6. Bezpieczne użytkowanie

Podstawowym warunkiem bezpiecznego użytkowania mebla jest jego ustawienie na równej i stabilnej, powierzchni.

W związku z tym, przed użyciem mebla należy upewnić się, czy mebel zachowuje stabilność.

Jeżeli mebel posiada ślady uszkodzeń mechanicznych, odkształcenia i wypaczenia, które skutkują niestabilnością jego położenia – należy powstrzymać się od jego użytkowania do czasu naprawy mebla.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl