Bestsellery
Stół STARK
Stół STARK
1 790,00 zł
Komoda HANKA
Komoda HANKA
2 150,00 zł
Stolik GUBBE
Stolik GUBBE
1 190,00 zł
Stolik HUGGEN STOR
Stolik HUGGEN STOR
1 590,00 zł
Szafka RTV RAGNAR
Szafka RTV RAGNAR
2 550,00 zł
Konsola GRAN
Konsola GRAN
870,00 zł
Charakterystyka produktów

Jeśli jesteś osobą która ceni produkty naturalne o niepowtarzalnym wyglądzie, które nie wyszły spod maszyny produkującej tysiące identycznych sztuk, a zostały wykonane ręcznie, to dobrze trafiłeś/trafiłaś!

Wszystkie nasze meble są robione ręcznie z naturalnego drewna. To sprawia, że każdy egzemplarz jest unikatowy. Dokładamy wszelkich starań aby wyeksponować lub zachować naturalny wygląd drewna w naszych meblach. Sęki, ubytki po sękach czy miejscowe spękania są ich nieodzownym elementem i nadają im wyjątkowego charakteru. Decydując sie na zakup w naszym sklepie, akceptujesz warunki jakie ciągnie za sobą wykorzystanie do ich budowy litego drewna.

Zastosowane w niektórych meblach elementy metalowe, również nie wyszły spod maszyny i zostały wykonane ręcznie. Drobne niedoskonałości, widoczne spawy, są ich nieodzowną częścią i stanowią o ich wyjątkowym charakterze.

1. Tolerancja wymiarów

W wyniku procesów obróbki, wyrównywania i dopasowywania drewna wymiary mogą różnić się od wartości nominalnych w następujących granicach:

- długość i szerokość blatu: +/- 3%
- wysokość stołu: +/- 10mm

2. Naturalne cechy drewna

Wady drewna pochodzenia naturalnego i związane z charakterystyką tego materiału takie jak: sęki, miejscowe spękania, ubytki po sękach i wszelkie inne wady mają kluczowy wpływ na wygląd i unikalny charakter naszych mebli. Nie są uznawane za wadę produktu, chyba, że inaczej ustalono indywidualnie z klientem.

3. Praca drewna

Produkty wykonywane są z litego drewna. Ten naturalny materiał wykazuje tendencję do zmian objętości i kształtu pod wpływem czynników zewnętrznych - głównie wahań wilgotności powietrza. Proces ten jest bardzo długotrwały i zależy od szeregu czynników, którym poddawane jest drewno w trakcie eksploatacji.

Drewno, z którego wykonany jest mebel było poddane odpowiednim procesom sezonowania/suszenia, które dostosowują je do użytku wewnętrznego, jednakże zjawiskiem normalnym i naturalnym jest niewielkie odkształcanie się blatu. Zjawiska związane z pracą drewna nie są uznawane za podstawę do reklamacji, o ile nie wpływają w sposób rażący na użyteczność mebla.

Konsument jest zobowiązany do utrzymania w pomieszczeniu, w którym przechowuje produkt drewniany, temperatury w granicach 18-23 stopnie i wilgotności względnej powietrza 40-65%.

Sprzedawca nie odpowiada za zniekształcenia wynikające z:

- przechowywania i użytkowania produktu w pomieszczeniu o nieodpowiednim poziomie wilgotności powietrza ; obejmuje to takie uszkodzenia jak: duże pęknięcia, szczeliny, zmiany płaszczyzn, nierówności, wypaczenia;

- ustawienia mebla w bezpośredniej bliskości źródeł ciepła takich jak piece, kominki, grzejniki, piekarniki;

- ustawienia bezpośrednio na powierzchni mebla gorących, zimnych lub ciężkich przedmiotów;

- narażenia mebla na długotrwały kontakt z wodą lub innymi cieczami;

- ustawienia mebla na nierównym podłożu (drewno dopasuje się do nierówności); - przechowywania przez okres dłuższy niż 10 dni nierozpakowanego mebla;

- przechowywania w transporcie w niewłaściwych warunkach.

4. Zmiany barwy

Pod wpływem ekspozycji na działanie promieni słonecznych drewno może zmieniać barwę, co jest procesem naturalnym i nie stanowi podstawy do złożenia reklamacji.

5. Konserwacja i zasady użytkowania

Wszelkie informacje dotyczące konserwacji mebli drewnianych, znajdują sie w zakładce pielęgnacja drewna.

6. Mechanizmy przedłużające blat stołu w przypadku stołów rozkładanych, mają ograniczoną nośność. Obciążenie statyczne, na jakie mogą być narażone przedłużenia blatu wynoszą maksymalnie 7kg.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl