Jeśli jesteś osobą ceniącą produkty naturalne o niepowtarzalnym wyglądzie, które nie wyszły spod maszyny produkującej tysiące identycznych sztuk, a zostały wykonane ręcznie, to dobrze trafiłeś/trafiłaś!

Wszystkie meble Table4U są wykonane ręcznie z naturalnego drewna. To sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Dokładamy wszelkich starań, aby wyeksponować lub zachować naturalny wygląd drewna w naszych meblach. Różnice w usłojeniu i wybarwieniu pomiędzy listwami, z którego wykonane są elementy mebla (m.in. fronty, plecy, blaty), sęki, ubytki po sękach, miejscowe spękania, szczeliny, nierówności, wypełnione twardniejącą masą do drewna nie stanowią o wadzie produktu, ale są nieodzownym elementem mebli i nadają im wyjątkowego charakteru. 

Zastosowane w niektórych meblach elementy metalowe, również nie wyszły spod maszyny i zostały wykonane ręcznie. Drobne niedoskonałości, widoczne spawy, są ich nieodzowną częścią i stanowią o ich wyjątkowym charakterze.

1. Tolerancja wymiarów

W wyniku procesów obróbki, wyrównywania i dopasowywania drewna wymiary mogą różnić się od wartości wskazanych w ofercie w następujących granicach:

- długość i szerokość blatu: +/- 3%

- wysokość stołu: +/- 10mm

2. Naturalne cechy drewna

Cechy drewna pochodzenia naturalnego i związane z charakterystyką tego materiału takie jak: sęki, miejscowe spękania, ubytki po sękach, wybarwienia Mango w kolorach od żółtego do czerwonego, jasne plamki na Palisandrze mają kluczowy wpływ na wygląd i unikalny charakter naszych mebli. Jest to naturalna cecha produktu, a nie jego wada.

Mango Indyjskie

Mango Indyjskie  Mango Indyjskie  Mango Indyjskie  

mango indyjskie bursztyn  mango indyjskie karmel

Palisander Indyjski

Palisander Indyjski  Palisander Indyjski  Palisander Indyjski

3. Praca drewna

Produkty wykonywane są z litego drewna. Ten naturalny materiał wykazuje tendencję do zmian objętości i kształtu pod wpływem czynników zewnętrznych - głównie wahań wilgotności powietrza. Proces ten jest bardzo długotrwały i zależy od szeregu czynników, którym poddawane jest drewno w trakcie eksploatacji.

Drewno, z którego wykonany jest mebel było poddane odpowiednim procesom sezonowania/suszenia, które dostosowują je do użytku wewnętrznego. Jednakże zjawiskiem normalnym i całkowicie naturalnym jest niewielkie odkształcanie się blatu. Zmiana właściwości/charakterystyki produktu w związku z naturalnymi procesami zachodzącymi w drewnie jest więc zjawiskiem naturalnym i nie stanowi o wadzie dostarczonego produktu.

4. Warunki użytkowania

Mebel przed użytkowaniem należy złożyć. Montaż polega na przykręceniu nóg lub/i uchwytów przy użyciu załączonych śrub i kluczy ampulowych. Z uwagi na ręczne wykonanie każda noga/komplet nóg dopasowany jest do konkretnych otworów, które oznaczone są literą bądź cyfrą (np. 1-1, A-A).

Mebli przy stawianiu nie należy podpierać o nogi, ponieważ powstałe naprężenia mogą spowodować ich pękanie w miejscu mocowań.

W trakcie montażu należy zachować szczególną ostrożność – nie ustawiać na meblach ciężkich przedmiotów, nie opierać się, pilnować aby mebla nie upuścić, ponieważ może to doprowadzić to do jego uszkodzenia.

Pomieszczenie, w którym przechowywany/użytkowany jest produkt drewniany powinno mieć temperaturę pomiędzy 18-23 stopnie Celsjusza oraz wilgotność względną powietrza pomiędzy 40 a 65%.

Produkt drewniany nie jest przeznaczony do jego użytkowania na wolnym powietrzu, na balkonie/tarasie oraz w pomieszczeniach piwnicznych niespełniających ww. warunków temperaturowych oraz co do wilgotności powietrza.

Produkt nie powinien być użytkowany w pomieszczeniach wilgotnych lub w miejscu, w którym byłby narażony na działanie wilgoci.  Wilgoć może wypaczyć drewno, doprowadzić do jego odbarwień, zgrubień, rozmiękczeń i innych uszkodzeń produktu.

Brak zapewnienia produktowi drewnianemu odpowiednich warunków przechowywania/użytkowania może prowadzić do pęknięć, szczelinowania, zmiany płaszczyzny, odkształceń i innych wypaczeń mebla, nierówności powierzchni.

Dodatkowo, produktu nie można sytuować w bezpośredniej bliskości źródeł ciepła, takich jak piece, kominki, grzejniki i piekarniki lub źródeł otwartego ognia. W takiej sytuacji może dojść do uszkodzenia drewna, jego odbarwień, odkształceń lub innych zniszczeń.

Na powierzchniach mebla nie można ustawiać gorących, zimnych lub ciężkich przedmiotów; nadto mebel nie powinien być wystawiony na długotrwały kontakt z wodą lub innymi cieczami. Działanie sprzeczne z niniejszymi zalecaniami może spowodować uszkodzenie mebla, jego odbarwienia, odkształcenia i wypaczenia.

Mebel powinien być ustawiony na równym podłożu. Ustawienie mebla na nierównym podłożu może doprowadzić do uszkodzenia mebla, jego wypaczenia i odkształceń.

W trakcie transportu i magazynowania, mebel powinien mieć zapewnione warunki temperaturowe oraz wilgotnościowe takie same, jak dla użytkowania mebla (temperatura: 18-23 stopnie Celsjusza, wilgotność względna powietrza pomiędzy 40, a 65%).

Mechanizmy przedłużające blat stołu w przypadku stołów rozkładanych, mają ograniczoną nośność. Obciążenie statyczne, na jakie mogą być narażone przedłużenia blatu wynoszą maksymalnie 7kg. Obciążenie mebla większym ciężarem może spowodować jego uszkodzenie, w tym złamanie mechanizmów przedłużających blat stołu.

5. Zmiany barwy

Pod wpływem ekspozycji na działanie promieni słonecznych drewno może zmieniać barwę, co jest procesem naturalnym i naturalną właściwością produktów drewnianych.

6. Bezpieczne użytkowanie

Podstawowym warunkiem bezpiecznego użytkowania mebla jest jego ustawienie na równej i stabilnej, powierzchni. Dodatkowo meble typu komody, regały, biblioteczki itp należy przymocować do ściany. W związku z tym, przed użyciem mebla należy upewnić się, czy mebel zachowuje stabilność i czy został prawidłowo zamontowany do ściany

Jeżeli mebel posiada ślady uszkodzeń mechanicznych, odkształcenia i wypaczenia, które skutkują niestabilnością jego położenia – należy powstrzymać się od jego użytkowania do czasu naprawy mebla.