Idealne meble do mieszkania - jak wybrać?

person Opublikowano Przez: Table4u

Wybierając nowe meble do mieszkania kierujemy się kilkoma aspektami: wyglądem, trwałością, ponadczasowością i ceną. To ważne, by mieć pewność, że nowe wyposażenie mieszkania jest dobrym zakupem i będzie cieszyć oko przez wiele lat. Ale jak wybrać meble, które będą spełniały wszystkie te kryteria?

Meble to nie ubrania - nie kupujemy ich na jeden sezon, by po pół roku wymienić na nowe. Wybierając wyposażenie do naszego mieszkania zależy nam zatem aby było nie tylko ładne, ale przede wszystkim trwałe i ponadczasowe. Tymi wyznacznikami kierowaliśmy się przy projektowaniu, tworząc przemyślane, stylowe kolekcje Table4U z naturalnego drewna.

meble z naturalnego drewna do salonu

Po pierwsze - walory wizualne

To oczywiste, że pierwsza rzecz na którą zwracamy uwagę przy zakupie wyposażenia to jego wygląd. Nowy nabytek musi cieszyć oko i pasować do całego pomieszczenia. Opcje są dwie: możesz wybrać meble, które będą bazą do całego wystroju lub postawić na takie, które nadadzą charakter całemu pomieszczeniu. W pierwszym wariancie możesz dowolnie dobierać wazony, ramki na zdjęcia, dywany czy zasłony traktując meble jako tło do całej aranżacji. Druga możliwość dedykowana jest osobom, którym nie straszne są odważne połączenia, a meble traktują jako sztukę samą w sobie.  

 
meble z litego drewnastolik kawowy z litego drewna

Po drugie - trwałość

Decydując się na zakup mebli zwróć uwagę na tworzywo, z którego zostało wykonane. Płyty wiórowe czy MDF nie zagwarantują jakości na lata - po roku czy dwóch konieczna będzie wymiana. Kupując dobre meble, stworzone litego drewna masz pewność, że posłużą przez długi czas - nie tylko Tobie, ale i kolejnym pokoleniom. Do produkcji mebli Table4U wybraliśmy gatunki indyjskich drzew, które poza wyjątkowymi walorami estetycznymi cechują się odpornością na wieloletnie użytkowanie.
 
  

Po trzecie - ponadczasowość

Zakup mebli musi być przemyślany - nowy stół musi komponować się z kuchnią lub jadalnią. Nie może być zbyt klasyczny (by nie znudził nam się zbyt szybko), ani zbyt awangardowy (by nie przyćmił całego pomieszczenia). To samo dotyczy nowej komody czy szafki RTV - ich wygląd powinien być idealnie wyważony między klasyczną elegancją, a nowoczesnym designem. Kupując meble na lata dobrze postawić na takie, które są uniwersalne - być może za jakiś czas najdzie Cię ochota salonową rewolucję. Przy drewnianych meblach wystarczy poszaleć z dodatkami by zmienić charakter całego pomieszczenia.
 
siedzisko Elkasiedzisko Elka
 

Po czwarte - cena

Nie warto oszczędzać na meblach kupując drewnopodobne zamienniki, które zniszczą się po niedługim czasie użytkowania. Cena idzie z jakością - drewniane meble to inwestycja na lata. Stojąc zatem przed decyzją, które z mebli wybrać do mieszkania, warto pomyśleć o długofalowych skutkach zakupu. Lite drewno to gwarancja trwałości i wytrzymałości. 
 
 
Wybór nowych mebli może okazać się wyzwaniem, szczególnie jeżeli brakuje doświadczenia. Nie martw się! Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami. Wykończanie wnętrz to nasz drugi konik. Z przyjemnością podpowiemy, która komoda, stół czy konsola Table4U najlepiej sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu.
 

Komentarze

Brak Komentarzy pod tym artykułem

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień