Tworzymy w duchu fair trade - dlaczego wybraliśmy sprawiedliwy handel?

person Opublikowano Przez: Table4U

We współczesnym świecie pojęcie fair trade, czyli sprawiedliwego handlu, coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. To ważny i potrzebny ruch, który znacznie przyczynia się do niwelowania nierówności w międzynarodowych relacjach handlowych. W table4u jesteśmy świadomi tego, że zagraniczna produkcja niesie za sobą konkretne zobowiązania względem lokalnych producentów i rzemieślników.

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Dlaczego fair trade jest ważny?
  • Dlaczego produkujemy w Indiach?
  • Dlaczego tworzymy w duchu fair trade?
  • Jaka idea stoi za meblami dostępnymi w table4u?

Dlaczego fair trade jest ważny?

Człowiek ponad zysk - to główna myśl, która przyświeca fair trade, globalnemu ruchowi skupionemu na wyeliminowaniu nierówności w międzynarodowych relacjach handlowych.

Ruch ten walczy przede wszystkim o sprawiedliwe warunki pracy i uczciwe wynagrodzenie dla lokalnych producentów w krajach takich jak Indie, Brazylia czy Kenia.

Jako że handel to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyeliminowanie ubóstwa w biedniejszych krajach, ważne jest to, żeby niósł on za sobą realne korzyści dla wytwórców i pracowników, umożliwiając im zrównoważony i stały rozwój. Tylko sprawiedliwy handel jest w stanie pomóc marginalizowanym społecznościom. To obietnica tego, że producenci, wykonawcy i pracownicy otrzymają uczciwą zapłatę za swoje produkty i pracę, równocześnie pracując w odpowiednich warunkach socjalnych - w duchu przejrzystości i szacunku. Fair trade to brak zgody na wyzysk, na pracę dzieci, na nienormowane godziny pracy czy na nieetyczne pozyskiwanie surowców.

Kiedy ruszaliśmy do Indii z zamiarem nawiązania współpracy z tamtejszymi rzemieślnikami, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć miejsce, które uczciwie traktuje swoich pracowników. Innej opcji po prostu nie było.

Dlaczego produkujemy w Indiach?

Pomysł na produkowanie mebli z litego drewna narodził się w naszych głowach już kilka lat przed pierwszą podróżą do Indii. Zakochaliśmy się w tamtejszym rzemiośle i drewnie. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z tego, że jest to jeden z krajów, w których występuje problem z uczciwymi warunkami pracy. Dlatego chcieliśmy znaleźć miejsce, w którym nasze projekty zostaną zrealizowane w oparciu o profesjonalne i uczciwe podejście. Naszymi warunkami były:

  • jakość,
  • zrównoważone pozyskiwanie drewna,
  • uczciwe traktowanie pracowników.

Kiedy znaleźliśmy taką fabrykę, przez miesiąc nadzorowaliśmy warunki pracy i sposób produkcji. W tym czasie powstała pierwsza partia naszych mebli.

Dlaczego tworzymy w duchu fair trade?

Nasze meble to pochwała tego, co naturalne, piękne i solidne. Tak samo chcemy myśleć o relacjach biznesowych, które nawiązujemy. Ich fundamentem jest szacunek do drugiego człowieka. Korzystanie z zasobów Indii - zarówno w kontekście surowca, jak i pracy ich mieszkańców - niesie za sobą odpowiedzialność, której wagę rozumiemy od samego początku. Nasze autorskie projekty powstają w Polsce, ale to ręce uzdolnionych i doświadczonych rzemieślników sprawiają, że możemy cieszyć się gotowymi meblami. Nie bylibyśmy w stanie zamknąć na to oczu. Dlatego fair trade jest jedynym systemem handlowym, w jakim mogliśmy osadzić naszą działalność.

Jaka idea stoi za meblami dostępnymi w table4u?

Skoro nasze produkty zostają z Wami na lata, chcemy, żeby wnosiły do Waszych domów coś więcej niż funkcjonalność i przyjemność wynikającą z towarzystwa pięknych przedmiotów. Na równi z unikalnymi meblami chcemy podarować Wam uniwersalne wartości. Wierzymy, że je podzielacie i sprawiedliwy handel jest ważny również dla Was. Dzięki niemu mamy świadomość tego, że rzemiosło, które tak kochamy i podziwiamy, jest odpowiednio wynagradzane. Tak i Wy, kupując nasze meble, przyczyniacie się do kreowania uczciwych warunków pracy w Indiach i bierzecie udział w tworzeniu łańcucha sprawiedliwego handlu.

Komentarze

Brak Komentarzy pod tym artykułem

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień