Styl industrialny

person Opublikowano Przez: Table4u

Styl industrialny powstał wraz z modą na lofty. Duże pofabryczne przestrzenie dały ogrom możliwości w aranżacji wnętrza. Nieograniczona wolność i swoboda w tworzeniu sprawiły, że popularność loftów i stylu industrialnego nie maleje, wręcz przeciwnie - zyskują coraz szerszą rzeszę fanów.

Początki stylu industrialnego sięgają połowy XX wieku. W latach 50-tych w USA w wyniku recesji pojawiła się potrzeba zagospodarowania licznych przestrzeni pofabrycznych. Opuszczone fabryki przemysłowe stały się smacznym kąskiem ze względu na niską cenę wynajmu.

2689887f7c7a74464f3dcd82edbcb889.jpg

 
Prawdziwą popularność fabryki zyskały 10 lat później, kiedy to zainteresowali się nimi liczni artyści. Olbrzymie przestrzenie były doskonałym miejscem do puszczenia wodzy fantazji. Od tej pory pofabryczne wnętrza stały się atelier artystów. Wśród wielkich nazwisk tamtego pokolenia warto wyróżnić Andiego Worhola, który zaadoptował dawną fabrykę kapeluszy tworząc z niej słynną nowojorską pracownię Silver Factory.
meble w stylu industrialnym
 
Styl industrialny powstał z konieczności, teraz to synonim nieskrępowanej wolności i artystycznej swobody pomieszanej z wyrafinowanym minimalizmem pełnym luksusu.
 
Dowiedz się na co zwrócić uwagę aranżując wnętrze w stylu industrialnym.

PRZESTRZEŃ

Duże powierzchnie to cecha charakterystyczna stylu industrialnego. Dlatego postaraj się, by Twoje mieszkanie nie miało wyraźnych podziałów pomiędzy pomieszczeniami. W stylu industrialnym bardzo często kuchnia, salon, gabinet i sypialnia to jeden przestronny pokój. Możesz także optycznie powiększyć wnętrze używając dużej ilości luster, które także doskonale komponują się z tym stylem.
 

KOLORYSTYKA

Myśląc o loftowych wystrojach od razu przychodzą nam na myśl odcienie szarości, beże i biel. Słusznie! Te barwy idealnie komponują się ze stylem industrialnym. Basicowe kolory to także doskonałe tło dla intensywnych dodatków jak np. ramek do zdjęć czy poduszek. Należy jednak dawkować je z umiarem by nie zaburzyć industrialnego klimatu wnętrza.

meble w stylu industrialnym

SUROWE MATERIAŁY

Na wzór starych fabryk, pomieszczenia industrialne uwielbiają surowe wykończenie. Warto zatem pokazać cegłę, z której zrobiona jest ściana lub odsłonić drewnianą konstrukcję budynku. Zjawiskowy efekt zapewni drewniana lub betonowa podłoga - najlepiej jednakowa w całej przestrzeni.

OŚWIETLENIE

Bardzo ważny element aranżacji. Doskonale jeżeli mamy duże okna - w dzień to najlepsze źródło światła. Nocą oświetlamy pomieszczenie przy pomocy dużych, metalowych lub aluminiowych lamp. Doskonale sprawdzą się także designerskie żarówki i metalowe klatki-kinkiety.
meble w stylu industrialnym
 

MEBLE

Drewno, szkło, metal, beton -  to ulubione tworzywa stylu industrialnego. Pamiętajmy o tym, stosując je nie tylko na ścianach i podłodze, ale także wybierając meble do mieszkania. W kolekcji Table4U znajdziemy meble pasujące do aranżacji w klimacie industrialnym. Produkty stworzone z połączenia litego drewna z metalem to najlepszy wybór do pomieszczenia w tym stylu. Stół SLANK, stoliki HOG i LAG czy konsola TRANG - to kwintesencja stylu industrialnego zamknięta w stylowych meblach.
 

DODATKI

Styl industrialny to minimalizm w najlepszej formie. Nie możemy zatem przesadzić z ilością dodatków. Muszą być przemyślane i spójne z całością aranżacji. Najlepiej wybrać akcesoria, które nawiązują do przeszłości loftów - stare zegary czy stylowe wagi. Dodatki mogą także wprowadzić odrobinę koloru do wnętrza.  

Komentarze

Brak Komentarzy pod tym artykułem

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień