table4u.pl

Tworzymy w duchu fair trade - dlaczego wybraliśmy sprawiedliwy handel?

0
Tworzymy w duchu fair trade - dlaczego wybraliśmy sprawiedliwy handel?

We współczesnym świecie pojęcie fair trade, czyli sprawiedliwego handlu, coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. To ważny i potrzebny ruch, który znacznie przyczynia się do niwelowania nierówności w międzynarodowych relacjach handlowych. W table4u jesteśmy świadomi tego, że zagraniczna produkcja niesie za sobą konkretne zobowiązania względem lokalnych producentów i rzemieślników.

                                                      

 Z tego tekstu dowiesz się:

  • Dlaczego fair trade jest ważny?
  • Dlaczego produkujemy w Indiach?
  • Dlaczego tworzymy w duchu fair trade?
  • Jaka idea stoi za meblami dostępnymi w table4u?

Dlaczego fair trade jest ważny?

Człowiek ponad zysk - to główna myśl, która przyświeca fair trade, globalnemu ruchowi skupionemu na wyeliminowaniu nierówności w międzynarodowych relacjach handlowych.

Ruch ten walczy przede wszystkim o sprawiedliwe warunki pracy i uczciwe wynagrodzenie dla lokalnych producentów w krajach takich jak Indie, Brazylia czy Kenia.

Jako że handel to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyeliminowanie ubóstwa w biedniejszych krajach, ważne jest to, żeby niósł on za sobą realne korzyści dla wytwórców i pracowników, umożliwiając im zrównoważony i stały rozwój. Tylko sprawiedliwy handel jest w stanie pomóc marginalizowanym społecznościom. To obietnica tego, że producenci, wykonawcy i pracownicy otrzymają uczciwą zapłatę za swoje produkty i pracę, równocześnie pracując w odpowiednich warunkach socjalnych - w duchu przejrzystości i szacunku. Fair trade to brak zgody na wyzysk, na pracę dzieci, na nienormowane godziny pracy czy na nieetyczne pozyskiwanie surowców.

Kiedy ruszaliśmy do Indii z zamiarem nawiązania współpracy z tamtejszymi rzemieślnikami, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć miejsce, które uczciwie traktuje swoich pracowników. Innej opcji po prostu nie było.

Dlaczego produkujemy w Indiach?

Pomysł na produkowanie mebli z litego drewna narodził się w naszych głowach już kilka lat przed pierwszą podróżą do Indii. Zakochaliśmy się w tamtejszym rzemiośle i drewnie. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z tego, że jest to jeden z krajów, w których występuje problem z uczciwymi warunkami pracy. Dlatego chcieliśmy znaleźć miejsce, w którym nasze projekty zostaną zrealizowane w oparciu o profesjonalne i uczciwe podejście. Naszymi warunkami były:

  • jakość,
  • zrównoważone pozyskiwanie drewna,
  • uczciwe traktowanie pracowników.

Kiedy znaleźliśmy taką fabrykę, przez miesiąc nadzorowaliśmy warunki pracy i sposób produkcji. W tym czasie powstała pierwsza partia naszych mebli.

Dlaczego tworzymy w duchu fair trade?

Nasze meble to pochwała tego, co naturalne, piękne i solidne. Tak samo chcemy myśleć o relacjach biznesowych, które nawiązujemy. Ich fundamentem jest szacunek do drugiego człowieka. Korzystanie z zasobów Indii - zarówno w kontekście surowca, jak i pracy ich mieszkańców - niesie za sobą odpowiedzialność, której wagę rozumiemy od samego początku. Nasze autorskie projekty powstają w Polsce, ale to ręce uzdolnionych i doświadczonych rzemieślników sprawiają, że możemy cieszyć się gotowymi meblami. Nie bylibyśmy w stanie zamknąć na to oczu. Dlatego fair trade jest jedynym systemem handlowym, w jakim mogliśmy osadzić naszą działalność.

Jaka idea stoi za meblami dostępnymi w table4u?

Skoro nasze produkty zostają z Wami na lata, chcemy, żeby wnosiły do Waszych domów coś więcej niż funkcjonalność i przyjemność wynikającą z towarzystwa pięknych przedmiotów. Na równi z unikalnymi meblami chcemy podarować Wam uniwersalne wartości. Wierzymy, że je podzielacie i sprawiedliwy handel jest ważny również dla Was. Dzięki niemu mamy świadomość tego, że rzemiosło, które tak kochamy i podziwiamy, jest odpowiednio wynagradzane. Tak i Wy, kupując nasze meble, przyczyniacie się do kreowania uczciwych warunków pracy w Indiach i bierzecie udział w tworzeniu łańcucha sprawiedliwego handlu.

Komentarze do wpisu (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium