table4u.pl

Jak covid wpłynął na podejście w aranżacji mieszkania?

0
Jak covid wpłynął na podejście w aranżacji mieszkania?

Pandemia zaskoczyła wszystkich, dlatego w wielu dziedzinach trzeba było przystosować się do nowej i trudnej sytuacji. Dom przestał być jedynie miejscem, do którego wracasz po pracy, a stał się przestrzenią łączącą zarówno życie prywatne, jak i zawodowe. Stworzenie komfortowych warunków do działań służbowych okazało się niezwykle trudne głównie w przypadku niewielkich mieszkań. Z tego powodu w branży wnętrzarskiej pojawiły się liczne rozwiązania i produkty, które przed pandemią nie były tak popularne.

Biuro i dom w jednym

Lockdown sprawił, że wiele osób musiało zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i zacząć pracować z domu. Wówczas pojawił się problem dotyczący znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym można umieścić laptopa bez obaw o nieestetyczne tło podczas wideokonferencji czy niekomfortowe warunki. Z tego powodu w aranżacjach wnętrz podczas pandemii zaczęły pojawiać się pomysły na ustawienie mebli zachowujące elegancki wygląd i umożliwiające swobodne przechowywanie wielu niezbędnych przedmiotów. W tym celu doskonale sprawdzają się regały z litego drewna, które cechują się ponadczasowym designem i dużą funkcjonalnością.

Komody do biura mieszczące wszystkie konieczne przedmioty to nie wszystko. Popularnością zaczęły cieszyć się też wygodne krzesła i fotele, które mogą być dostosowane do parametrów stanowiska komputerowego. Ból pleców stał się domeną pracy w pandemii, dlatego współczesne projekty domowych biur proponują jedynie komfortowe rozwiązania. Ponadto pozwalają one poczuć się we własnym mieszkaniu jak w prawdziwym miejscu pracy.

 

Maksymalne wykorzystanie miejsca

Z jeszcze większymi problemami borykają się mieszkańcy niewielkich kawalerek, którzy na co dzień opuszczali mieszkanie i wracali do niego dopiero wieczorem. Od momentu ogłoszenia pandemii zdecydowaną większość czasu spędzamy w domu, dlatego aranżacje małych przestrzeni powinny pozwalać na wygodne i praktyczne użytkowanie o każdej porze dnia. Dobrym wyborem są meble mieszczące wiele przedmiotów, a jednocześnie umożliwiające ich przemyślane posegregowanie. W niedużych kawalerkach również da się wydzielić przestrzeń biurową, jednak w takich przypadkach należy korzystać z funkcjonalnych rozwiązań stworzonych z myślą o domowych minibiurach.

Obecnie najlepiej sprawdzają się meble pozwalające na wykorzystanie całej przestrzeni do przechowywania różnych przedmiotów. Coraz częściej w kawalerkach znajdujących się w kamienicach wydziela się antresole, pod którymi można stworzyć kącik biurowy z wielofunkcyjnym biurkiem bez utraty przestrzeni na łóżko.

 

Przytulna przestrzeń do relaksu

Gdy pracuje się z domu, można bardzo łatwo zatracić granicę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Z tego powodu należy wyodrębnić w mieszkaniu przestrzeń jedynie do relaksu. W takich miejscach idealnie sprawdzą się wygodne fotele, meble z litego drewna oraz żywe rośliny. Warto, by tego typu pomieszczenia lub ich fragmenty były oświetlone naturalnym światłem. Wówczas można odpocząć po ciężkim dniu pracy, nie wychodząc z domu.

Komentarze do wpisu (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium