table4u.pl

3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze szafki RTV

0
3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze szafki RTV

Wybór odpowiedniej szafki RTV zależy od kilku istotnych czynników. Na rynku pojawia się wiele produktów tego typu, które różnią się od siebie wymiarami, designem oraz rozmieszczeniem poszczególnych przestrzeni do przechowywania. Z tego powodu warto przeanalizować swoje potrzeby, aby przekonać się, jaki mebel sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. Czym kierować się podczas doboru odpowiedniej szafki RTV pod telewizor?

Odpowiednie wymiary szafki RTV

Najważniejszym czynnikiem podczas wyboru szafki RTV są jej wymiary. Należy dopasować je nie tylko do metrażu pomieszczenia i rozstawienia pozostałych mebli, lecz także do wielkości samego telewizora. Chodzi tu głównie o jego szerokość. Wśród szafek RTV można znaleźć modele mierzące:

Zdarzają się także mniej typowe produkty, jednak wymienione szerokości są zdecydowanie najpopularniejsze i dopasowane do wymiarów większości telewizorów. Jeśli masz już takie urządzenie, mebel musi być dobrany pod kątem jego rozmiaru. Kiedy kupujesz szafkę jako pierwszą, trzeba zadbać o to, by później nabyty telewizor na niej się mieścił. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy chcesz, aby całość była stabilna, a po obu stronach planujesz ustawić dodatkowe szafki lub regały.

Szafka RTV RAGNAR - 180 cm

Szafka RTV RAGNAR - 180 cm

Dopasowanie do charakteru wnętrza

Kluczowe jest także dopasowanie szafki do wyposażenia danego wnętrza. Wówczas można uzyskać spójną aranżację trafiającą w gusta miłośników modnego wyposażenia. W ostatnim czasie popularne są minimalistyczne szafki RTV, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Pozwalają one na swobodne łączenie z dowolnymi dodatkami, bez względu na ich kolor. Dobrym pomysłem jest postawienie na meble drewniane. Można je z powodzeniem dobrać do dowolnej kanapy, barwy ścian czy innych elementów znajdujących się w danym wnętrzu.

Warto jednak pamiętać, aby kolor drewna pasował do pozostałych mebli zastosowanych w konkretnym pomieszczeniu. Wówczas można stworzyć elegancką, schludną aranżację, w którą można wkomponować dowolne dodatki. Dobrą inspiracją do wyboru takich mebli okazują się katalogi wnętrzarskie czy zdjęcia wyposażenia wnętrz dostępne w internecie.

Szafka RTV KALINA - 120 cm

Szafka RTV KALINA - 120 cm

Rozmieszczenie przestrzeni do przechowywania

Ważne jest też zadbanie o odpowiednie rozmieszczenie przestrzeni do przechowywania. Dobrze sprawdzą się szafki RTV z szufladami, w których można umieścić przedmioty w taki sposób, aby nie były one widoczne dla osób odwiedzających dane pomieszczenie. Istnieją także meble z ogólnodostępnymi półkami, a czasami też ze szkłem. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na dany model warto przeanalizować własne potrzeby i zastanowić się, jaki sposób przechowywania przedmiotów Ci odpowiada.

Czasem szafka pod telewizor może pełnić również funkcję dekoracyjną i być miejscem, w którym ustawisz piękną porcelanę czy świeczki. Wówczas warto zadbać o dobór mebla z otwartymi przestrzeniami pozwalającymi na umieszczenie takich przedmiotów. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku klimatycznych wnętrz urządzonych w określonym stylu.

Komentarze do wpisu (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium